Το πρώτο crash test της νέας σεζόν δίνει απόψε ο Αίολος Αγυιάς, ο οποίος στο πλαίσιο της Β’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος φιλοξενεί τα Φανάρια Νάξου (17:00). Η ομάδα του Ανδρέα Παπαδημητρίου, μετά την εύκολη πρόκριση επί της ΦΕΑ στην Αθήνα ξέρει πολύ καλά πως ο πήχης δυσκολίας ανεβαίνει πάρα πολύ και απέναντί της θα βρει μια από τις πιο νοικοκυρεμένες ομάδες της National League 1, με πολύ καλό ρόστερ και υψηλές προσδοκίες.
Η ομάδα που θα επικρατήσει στον σημερινό αγώνα θα πάρει αυτομάτως και την πρόκριση για τον επόμενο γύρο, εκεί όπου θα περιμένει ο Βίκος Ιωαννίνων, που έχει πάρει απευθείας το εισιτήριο για τη Γ΄ φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.