Για τέταρτη διαδοχική σεζόν, Άρης Γκούτης και Αστέρας Τέμενης θα πορευτούν μαζί, με την ομάδα της Αιγιάλειας, νεοφώτιστη στη National League 2, να συνεχίζει με αμείωτους ρυθμούς τη δημιουργία του ρόστερ της, εν όψει της σεζόν 2023-24.
Ο Άρης Γκούτης ήταν ένα από τα βασικά γρανάζια όλα αυτά τα χρόνια με τη φανέλα του Αστέρα, τον οποίο βοήθησε να κατακτήσει διαδοχικές ανόδους και να βρεθεί από την… αφάνεια των μικρών κατηγοριών της ΕΣΚΑ-Η στον «αφρό» της Γ’ Εθνικής, με τους Αιγιώτες να στοχεύουν ακόμα πιο ψηλά. Ο 26χρονος αθλητής αγωνίζεται στις θέσεις «2» και «3» (ύψος 1,91) και θα αποτελέσει ένα ακόμα όπλο στη φαρέτρα της ομάδας της Τέμενης για τη νέα χρονιά.