Ο Γιώργος Κογιώνης θα αποτελεί μέρος του Απόλλωνα Πάτρας για μία ακόμα χρόνια, σύμφωνα με την ανακοίνωση των “μελανόλευκων”. Ο νεαρός forward, πήρε πέρυσι με την ομάδα της Πάτρας περί τα 5 λεπτά συμμετοχής μέσο όρο, σε 17 παιχνίδια στην Basket League. Ο Απόλλωνας, στην προσπάθεια να ενισχύσει τον ελληνικό κορμό του, υπέγρασε συμβόλαιο με τον Κογιόνη για ένα ακόμα έτος.
Δείτε αναλυτικά την επίσημη ανακοίνωση της ΚΑΕ Απόλλων:
Μέλος της οικογένειας του Απόλλωνα θα είναι και την περίοδο 2023-2024 ο πατρινός νεαρός φόργουορντ, Γιώργος Κογιώνης (2001, 2,02 μ.).
Ο Γιώργος τα τελευταία χρόνια είναι μαζί μας έχοντας συγκεκριμένο ρόλο και πάντα κάνει βήματα προόδου βοηθώντας την ομάδα να πετύχει τους στόχους της.
Την περίοδο που πέρασε αγωνίστηκε σε 17 παιχνίδια στο πρωτάθλημα της Basket League μένοντας στο παρκέ μ.ο. σχεδόν 5 λεπτά.
Γιώργο να έχεις υγεία, συνέχισε να έχεις πίστη σε αυτό που κάνεις και να είσαι σίγουρος ότι όπως συμβαίνει πάντα, έτσι και τη νέα χρονιά μαζί με τον κόσμο μας θα ξεπεράσουμε τις δυσκολίες για να πανηγυρίσουμε σημαντικές διακρίσεις και μεγάλες νίκες!